KONST / Oljemålningar / Oljemålning 13693727
nr 1369 3727
Fritz Smedberg
(1900-1977), Sverige
Oljemålning, Fritz Smedberg, "Nysnö i Romsdal, Norge". Signerad, daterad 52. Olja på pannå, 44x53 cm
Fritz Smedberg, svensk bildkonstnär född 1900 i Norrbärke, död 1977 i Gävle.
Utrop:
500 kr
måndag 21 december 2020
kl 19:57:11
Fritz Smedberg
Läs mer om Fritz Smedberg